Slovākija bloķē populāro straumēšanas platformu “Twitch” nelegāla azartspēļu satura dēļ


Bezprecedenta gadījums aizvadītajā mēnesī fiksēts Slovākijā, kur tās valdība lēmusi bloķēt populāro straumēšanas platformu “Twitch” nelegāla azartspēļu satura dēļ.

“Twitch” pamatā ir zināma kā straumēšanas platforma videospēļu spēlētājiem, taču pēdējo gadu laikā savu vietu izcīnījis arī azartspēļu saturs. Piemēram, kādā pētījumā atklāts, ka jūnija mēnesī spēļu automāti ir bijuši 14. skatītākā vietnes kategorija, turklāt ar vidēji gandrīz 40 tūkstošu auditoriju. Vienlaicīgi maksimālais skatītāju skaits attiecīgajā mēnesī kategorijai bijuši pat aptuveni 225 tūkstoši.

Slovāku strīmeris dDanis, kuram ir 35 tūkstoši sekotāju, laiku pa laikam skatītājus priecējis ar spēļu automātu saturu un aktīvi reklamējis dažādus operatorus. Vienā no savām tiešraidēm dDanis sācis spēlēt pokeru, kas pievērsis Slovākijas azartspēļu regulatora uzmanību.

Sākotnēji azartspēļu regulators nokārtojis to, ka dDanis saturs vietējai auditorijai vairs netiek rādīts, taču tad pieņemts lēmums, ka straumēšanas platforma valstī tiks bloķēta pilnībā, attiecīgi par to informējot interneta pakalpojumu nodrošinātājus.

Slovākijā ir vieni no Eiropā striktākajiem noteikumiem par online pokera reklamēšanu, un lai gan sods izskatās škietami pārmērīgs, nav nekādu indikāciju, ka tas tuvākajā laikā varētu tikt mainīts.

Azartspēļu popularitāte radījusi neapmierinātību arī dažu videospēļu straumētāju vidū. “”Twitch” vajadzētu pilnībā bloķēt azartspēļu saturu, ” raksta lietotājs Asmangold. “Tikai paskatoties uz Eiropas Savienības valstu likumdošanu, var prognozēt, ka labi šis nebeigsies.”

Zīmīgi, ka vairākās valstīs, tai skaitā Nīderlandē, Polijā un Dānijā, nav pieejama viena no straumēšanas vietnes funkcijām, prognožu spēle ar punktiem, tajā saskatot azartspēļu elementu.