Menu

Oficiāli: Rīgas dome atbalsta spēļu zāļu slēgšanu Rīgā

spēļu zāles

Rīgas dome trešdien notikušajā sēdē konceptuāli atbalstījusi plānu slēgt spēļu zāles pilsētas teritorijā, izņemot četru un piecu zvaigzņu viesnīcās. 

Jau ziņots, ka Rīgas mērs Nils Ušakovs deva uzdevumu Juridiskajai pārvaldei un Pilsētas Attīstības departamentam sagatavot lēmumu projektus par izsniegto atļauju atcelšanu spēļu zāļu atvēršanai un azartspēļu organizēšanai pilsētas teritorijā.

Trešdienas sēdē ar 59 klātesošo deputātu klātbūtni tas tika vienbalsīgi atbalstīts. Līdz ar to minētajām struktūrvienībām būs jāsagatavo lēmumprojekti, balstoties uz  Azartspēļu likuma 42. panta sesto daļu.

Tomēr, kā zināms, šī paša panta septītā daļa vēsta, ka atceltās atļaujas zaudēs spēku piecus gadus pēc lēmuma pieņemšanas, kas šajā gadījumā nozīmē, ka reāli spēļu zāles Rīgā vien apmēram 2024.gadā.

Tāpat iespējams, ka process būs gana ilgstošs, ņemot vērā slēdzamo spēļu zāļu skaitu (ap 200) un potenciālajiem spēļu zāļu biznesa pārstāvju iebildumiem tiesas ceļā. Tikmēr Finanšu ministrija informējusi, ka spēļu zāļu slēgšana valsts budžetam varētu nest vismaz 30 miljonu eiro zaudējumus.

Pagaidām grūti spriest, kā topošie lēmumi un to realizācija ietekmēs online azartspēļu tirgu.