Menu

Pašatteikušos personu reģistrā sevi iekļāvušas 1600 personas

No azartspēlēm pašatteikušos personu reģistrs kopš izveidošanas papildināts ar 1600 personām, intervijā LR2 atklājusi IAUI vadītāja Signe Birne.

Sākot ar 2020.gada 1.janvāri, pateicoties izmaiņām likumā, azartspēles spēlējoši spēlētāji nepieciešamības gadījumā var sevi iekļaut īpašā pašatteikušos personu reģistrā.

Iekļaujot sevi reģistrā, spēlētājam uz 12 mēnešiem būs liegts spēlēt jebkāda veida azartspēles gan zemes zālēs, gan interneta vietnēs.

Iespēju pieteikties reģistram priekšlaicīgi no 2019.gada aprīļa sākuma izmantoja 535 personas, savukārt 2020.gada pirmajās dienās saņemti vēl aptuveni 1100 iesniegumu.

Birne intervijā atzina, ka šāda aktivitāte bijusi plānota, taču uzsvēra, ka piemēram, Lietuvā un Igaunijā attiecīgajos reģistros ir apmēram 5000-7000 personu.

No azartspēlēm pašatteikušos personu reģistrs radīts ar mērķi aizsargāt sabiedrības intereses un fizisko personu tiesības atturēties no pārmērīgas tieksmes uz azartspēļu, tai skaitā interaktīvo azartspēļu, spēlēšanu vai piedalīšanos interaktīvajās izlozēs.

Iekļaut sevi reģistrā iespējams iesniedzot iesniegumu klātienē IAUI vai elektroniski. Pieteikumu var iesniegt tikai pati attiecīgā persona, izņemot īpašas situācijas  Papildu informācija meklējama Izložu un Azartspēļu uzraudzības inspekcijas mājas lapā vai rakstot uz  pipars@iaui.gov.lv.