Paf piešķir iespaidīgu dividenžu summu Ālandu salu valdībai, lai sekmētu Covid-19 seku novēršanu


Skandināvu azartspēļu operators Pafbet no savām dividendēm piešķīris 40 miljonus eiro Ālandu salu valdībai, lai palīdzētu cīnīties ar Covid-19 pandēmijas radīto ekonomisko seku novēršanu.

Ālandu salās bāzētais Pafbet, kurš darbojas arī Latvijā, 2019.gadā kopumā ieguvis €25.6 miljonu peļņu, kas ir par precīzi miljonu vairāk nekā gadu iepriekš. Tikmēr apgrozījums no €111.8 miljoniem 2018.gadā ir pieaudzis līdz €114.2 miljoniem 2019.gadā. Kā zināms, līdzīgi kā citi operatori, arī Pafbet savu darbību Latvijā piespiedu kārtā  ir apturējuši uz Covid-19 radītās ārkārtas situācijas laiku.

“2019.gads mums ir bijis ļoti veiksmīgs, tāpēc lēmums piešķir papildu dividendes, nozīmē, ka kopējā iemaksa šogad sasniedz 40 miljonus eiro, ” skaidro Pafbet CEO Kristers Fahlsteds. “Paf mērķis ir radīt līdzekļu pārpalikumu, ko novirzīt sabiedrības labumam, tāpēc šogad ir divtik patīkami, ka mums ir iespēja dot vēl lielāku ieguldījumu.”

Uzņēmuma padome ir ierosinājusi piešķirt 40 miljonus eiro no šī gada 25,6 miljonu eiro peļņas un iepriekšējās peļņas Ālandu salas valdībai, ko izmantot dažādu sociālo mērķu realizēšanai. Finanšu pārskatus apstiprināja valdība, un valdei tika dotas tiesības veikt budžeta izpildes apstiprināšanu.

“Mēs vēlamies pateikt sirsnīgu pateicību vadībai un darbiniekiem par izcilo darbu. Paf ieguldījums sabiedrībā šķiet ārkārtīgi nozīmīgs tādās situācijās kā šī, ” atzīst kompānijas padomes priekšēdētājs Jans Mikaels Šancs.

Pafbet Ālandu salas atbalstījusi arī iepriekš piešķirot dažādu lielumu grantus vai aizņēmumus investīciju, pasākumu un citu aktivitāšu projektiem. Tāpat, piemēram, 2018.gadā autonomās Somijas salas valdībai tika piešķirti 18 miljoni eiro.

Kristaps Mednis