Martingeila sistēma

Martingale sistēma

“Sarkans vai melns”

Visi ir dzirdējuši stāstus par spēlētājiem, kuriem ir izcila likmju veikšanas sistēma, kas apmāna kazino, sniedzot spēlētājam lielus laimestus ilgtermiņā. Ja šādas sistēmas tik tiešām eksistētu, azartspēļu industrija vienkārši nepastāvētu. Tāpēc labāk šādus stāstus vērtēt kritiski. Viena no populārākajām un apspriestākajām stratēģijām ir Martingeila sistēma, kuru bieži pazīst pēc tās populārākās likmju veikšanas pielietojuma, veicot likmes uz sarkans vai melns ruletē. Rakstā iepazīstināsim ar to un paskaidrosim, kāpēc nepieciešams no tās izvairīties.

Kas ir Martingeila sistēma?

Martingeila sistēmas saknes meklējamas 18.gadsimta Francijā un tā joprojām ir populāra. Princips ir pavisam vienkāršs- katru reizi, kad tu zaudē likmi, dubulto nākamās lielumu, līdz ar to noslēdz spēli ar peļņu. Šāda sistēma visbiežāk izmantota spēlēs, kurās uzvaras iespējas ir 50 pret 50, piemēram, rulete.

Kāpēc sistēma šķietami strādā?

Teorētiski, Martingeila sistēma viennozīmīgi strādā- ar laiku veiktās likmes ir sekmīgas un nosedz iepriekšējos zaudējumus, beigu beigās nonākot peļnas zonā. Tomēr lai gan stratēģija it kā ir zema riska un īstermiņā dod ienākumus, periodiski tiks piedzīvoti lieli zaudējumi, kuri liks zaudēt arī iegūto peļņu.

Spēlētāja maldi

Ir vairāki iemesli, kāpēc sistēma nestrādā praksē. Tā paļaujas uz spēlētāja maldiem, teorijai, ka eventuāli notiek nonākšana līdz uzvarai. Kas nav pareizi, jo katrai likmei ir vienas un tās pašas zaudēšanas iespējas, neatkarīgi no tā, cik daudz zaudējumu jau piedzīvots līdz šim. Vienkārša variance spēlē var novest pie garām zaudējumu vai uzvaru sērijām, kas veidojas parastu nejaušību rezultātā.

Pēdējā likme krietni lielāka par iegūtajām uzvarām 

Lai gan zaudējumu sērija ar laiku var beigties, Martingeila sistēmu var neizdoties izmantot visu laiku. Spēlētājam nav neierobežoti līdzekļi un standarta azartspēlēm nav neierobežoti likmju limiti.  Līdz ar to, dubultojot likmi zaudējumu sērijas laikā, noslēdzošā likme būs krietni lielāka nekā mazās uzvaras, kuras iegūtas, kad sistēma it kā strādājusi.

Piemēram, spēlētājs spēlē ruleti, kurā ir 1000eur likmes limits. Spēlētājs sāk ar 1eur likmi uz sarkano, taču bumbiņa nolaižas uz melno. Nākamā likme ir 2eur, tad 4, 8, 16, 32, 64, 128, 256, 512, un likmes limits jau ir sasniegts. Desmit zaudējumi pēc kārtas ruletē nav nekas neparasts un ja spēlētājs izlemt veikt maksimālo likmi, atgūt iepriekš zaudēto vairs nav iespējams.

Martingeila sistēma, iespējams, ir ļoti vilinoša, taču to parasti popularizē tie, kuriem interesē īstermiņa veiksme. Labāk veikt likmes apzinīgi, nevis uzticēties sistēmai, kura var rezultēties milzīgos zaudējumos.

Emīls Rubenis