Superbingo pamatspēle ir slavenās bingo spēles variācija, kurā viss balstās uz veiksmi un nejaušību. Superbingo spēles galvenais mērķis ir kartiņā savākt 20 iepriekš izvēlētus/automātiski ģenerētus skaitļus.

Lai piedalītos spēlē,  Latvijas Loto izložu tirzniecibas vietās vai internetā jānopērk spēles biļete, kurā pašam iespējams izvēlēties 20 skaitļus, ar kuriem piedalīties spēlē, vai ļaut datorsistēmai tos ģenerēt automātiski.

Ja spēlētājs izlemj izvēlēties skaitļus pats, viņam no biļetes formas, kurā skaitļi 1-75 sadalīti piecās kolonnās,  jāizvēlās četri skaitļi no katras kolonnas, kopumā izvēloties 20 skaitļus.

Viena varianta cena ir 1.50, taču to iespējams papildināt ar papildspēli Džokers/Džokers7. Lai piedalītos tekošās nedēļas izlozē, biļete jāiegādājās līdz pārraides filmēšanai sestdienā.

Filmēšanas laikā ar sertificēta lototrona palīdzību tiek izlozētas spēles bumbiņas līdz brīdim, kad kādam spēletājam/spēlētājiem tiek izlozēti visi uz viņa biļetes esošie skaitļi. Kā minēts iepriekš, iespējamie skaiļi ir no 1-75.

Spēlē ir seši iespējamie laimestu veidi:

  • Superbingo- spēles laukumā atminēti visi 20 skaitļi līdz noteiktai robežbumbiņai.(izmaksa – 25% no balvu fonda, parasti viens laimētājs) Ja izlozē tas netiek laimēts, tad laimestu fonds tiek novirzīts uz nākamās izlozes laimestu fondu un rezerves fondu.
  • Bingo – atminēti visi 20 skaitļi pēc Superbingo robežas (izmaksa 19%, iespējami vairāki laimētāji)
  • Pirmais rāmis – Izmaksāts pirmajiem spēlētājiem, kam savākti biļetes rāmī esošie 14 skaitļi  (izmaksa – 2%)
  • Rāmis – laimē spēlētāji, kuri līdz attiecīgajai bumbiņai spēles laikā savākuši biļetē esošo 14 skaitļu rāmi. (izmaksa – 10%)
  • Pirmais centrs – laimē spēlētāji, kuri pirmie spēles biļetē savākuši sešus centrā esošos skaitļus. (izmaksa -1%)
  • Centrs – laimē spēlētāji, kuri līdz noteiktai bumbiņai savāc biļetes centrā esošos sešus  skaitļus (Izmaksa – 43%)

Katras izlozes kopējais laimestu fonds ir 60,5 % apmērā no pārdošanas kopsummas, un tas tiek sadalīts procentuālos intervālos starp pamatspēli un auditorijas spēlēm klātienē. Minimālais pamatspēlei ir 45% no kopējā, maksimālais 58% no kopējā fonda.

Salīdzinājumam – teorētiskais online kazino spēļu automātu izmaksu procents ir 95-98% robežās, kas gan ir ilgtermiņā.

  • Laimestus līdz 150 € izmaksā loteriju on-line tirdzniecības vietās.
  • Laimestus no 150 € līdz 720 € izmaksā Latvijas Loto veikalā, Rīgā, Meistaru ielā 19, kā arī var izmaksāt jebkurā Latvijas Loto pilnvarotajā on-line tirdzniecības vietā.
  • Laimestus virs 720 € noformē Latvijas Loto, Rīgā, Meistaru ielā 19. Laimestus virs 720 € līdz 14 300 € izmaksā 3 darba laikā. Laimestus virs 14 300 € izmaksā 30 dienu laikā.
  • Laimestus var pieteikt 30 dienu laikā pēc attiecīgās izlozes.
Emīls Rubenis