Keno ir leģendāra skaitļu spēle, kura Latvijā parādījusies 2001.gadā, tādējādi esot vienai no valsts vecākajām loterijām. Keno Latvijā organizē Latvijas Loto.

Spēles saknes esot meklējamas Ķīnā, kas vēlāk strauji izplatījās Amerikā un Eiropā,  un viena no vecākajām loterijām pasaulē. Būtībā to var dēvēt par bingo spēles variāciju, taču šeit ir dažādas nianses. Spēlē tiek izlozēti 20 no 62 skatļiem.

SalÄ«dzinot ar citām Latvijā pieejamajām loterijām, Keno iespējams izvēlēties ciparu skaitu, ar kuriem spēlēt (1-10), kā arÄ« likmes summu (0.20eur -10.00eur). Laimesta lielums tiek aprēķināts, reizinot no laimestu aprēķinu tabulas iegÅ«to reizinātāju ar spēles likmi. Šāda sistēma attiecÄ«gi rada iespaidÄ«gu iespējamo laimestu intervālu – no 0.20eur lÄ«dz pat 600 000eur.

Maksimālais laimests iegÅ«ts vienreiz, 2015.gadā, nākamie lielākie laimesti ir 341 489eur, kuri laimēti divreiz – 2006.gadā un 2010.gadā.

Vērts pieminēt, ka Keno spēles izloze notiek trÄ«s reizes dienā – RÄ«ta izloze (11:30), dienas izloze (15:30), kā arÄ« vakara izloze (19:30).

Tāpat kā visas citas Latloto piedāvātās spēles, arī Keno spēles biļetes var iegādāties internetā un tirzniecības vietās, kur pieejams Latloto terminālis.

Lai ņemtu dalību izlozē, spēlētājam:

  • JāatzÄ«mē skaitļu skaits (1-10), ar kuru piedalÄ«ties izlozē
  • JāatzÄ«mē skaitļi, atkarÄ«bā no izvēlētā daudzuma
  • Jāizvēlas, cik izlozēs ar attiecÄ«go kombināciju piedalÄ«ties
  • Jāizdara atzÄ«me par piedalÄ«Å¡anos/nepiedalÄ«Å¡anos Džokers un/vai Džokers 7
  • Skaitļus iespējams Ä£enerēt arÄ« automātiski, izvēloties ātrspēles opciju.

Tāpat iespējams izvēlēties ar sistēmas spēli, kas Keno gadījumā nozīmē, ka spēlētājs izvēlas un atzīmē vienu no sistēmas spēles lauciņiem un attiecīgajā variantā nosvītro izvēlētajai sistēmas spēlei atbilstošu skaitļu skaitu. Spēlētājs piedalīsies izlozē ar visiem variantiem (skaitļu kombinācijām), ko veidos šie skaitļi.

3zKel1 bpxTAi4b yL3S N e6PTj9ULfWdOR
sEmBF5IRFxFMlbPJpLfnX v5gPESwI9kr3bzAALVDLGFRLteRNL7ywIsNb6Kn6v8vN SyFfdvsE eSe4Hf LS2AaOdqK1CrON6GXUb

 

Izlozes balvu fonds ir 50% no katras izlozes pārdoto biļešu kopsummas, no kuriem 3% tiek novirzīti rezerves fondā, lai nodrošinātu lielākos laimestus.

Emīls Rubenis