Eurojackpot, līdzīgi kā citām loterijām, ir dažādas stratēģijas, kas it kā potenciāli var uzlabot tavas iespējas laimēt. Mēs negalvojam, ka tās strādā, jo cīnīties ar varbūtībām ir neiespējami, taču iepazīstināsim ar dažām populārākajām.

Izvēlēties skaitļus pašam

Ļoti liela daļa loteriju spēlētāju izvēlas sekot veiksmei pilnībā, ļaujot nejauši izvēlēties loterijas skaitļus sistēmai. Tomēr stratēģi saka, ka tā ir iespēju laišana vējā un biļetes skaitļi tomēr jākombinē pašam.

Realitātē varbūtība iegūt laimestu jebkurā gadījumā būs zema, līdz ar to būtiska atšķirība starp nejaušu skaitļu ģenerēšanu un izvēlēšanos pašam nebūs. 

Karstie/Aukstie skaitļi

Viena no izplatītākajām stratēģijām ir balstīšanās uz iepriekšējo Eurojackpot izložu rezultātiem, izpētot biežāk un retāk izkrītošos skaitļus, tādējādi izdarot savu izvēli. Internetā ir vairāki resursi, kuri piedāvā apkoptu statistiku ar skaitļiem, kuri tiek izlozēti bieži vai reti. Piemēram, kādā resursā fiksēts, ka biežāk krītošie pamatskaitļi ir 46, 16 un 40, savukārt papildskaitļu topā ir 3, 5 un 9. Tikmēr Latloto statistika, kura apkopta no 2013.gada, vēsta, ka biežāk krīstošie pamatskatļi ir 33, 40, 18, papildskaitļi 8,5,3.

Diemžēl, varbūtību teorija vēsta, ka katram skaitlim ir vienlīdzīgas iespējas tik izlozētam, tāpēc karstie un aukstie skaitļi lietderīgi ir tikai statistikas ailēm. Tāpat “karsto” skaitļu izkrišanas biežums nav tik regulārs, lai to būtiski ņemtu vērā. 

Pāra/nepāra skaitļu kombinēšana

Pastāv uzskats, ka iespējas uzvarēt var uzlabot, Eurojackpot kombinējot pāra un nepāra skaitļus, nedodot būtisku pārsvaru kādai no minētajām skaitļu grupām. Statistika vēsta, ka 3/2  pāra un nepāra (un otrādi) skaitļu proporcija tiek izlozēta 68% EuroJackpot izložu.

Lai gan tā savā ziņā ir taisnība, iespējas uzvarēt tas tāpat nemaina, jo jāņem vērā jau minētā varbūtību teorija un tas, ka jebkurā gadījumā iespējamo kombināciju skaits ir augsts. 

Izvairīšanās no populāriem kombināciju modeļiem

Daudzi spēlētāji izvēlas spēlēt ar skaitļiem, kuri beidzas ar nuli, vai teiksim kāpina skaitli divi (2,4, 8, 16 utt.). Šādiem izplatītiem skaitļu kombināciju modeļiem parasti esot salīdzinoši zemas izredzes nonākt pie sekmīga rezultāta, tāpēc labāk esot no tādiem izvairīties.

Ieteikums ir salīdzinoši loģisks, taču tas tāpat neļauj izvairīties no tā, ka kombinācija jāizvēlas pašam un tās iespēja laimēt ir atkarīga tikai no veiksmes. 

Lielu/mazu skaitļu kombinēšana

Uzvarošie skaitļi izlozēs parasti nav secīgi, piemēram, 1,2,3 utml., tāpat tie pārsvarā nav vienā skaitļu grupā, bet gan visā pieejamajā spektrā. Iespēja, ka visi skaitļi būs zemi (1-25) vai augsti (25-50) ir visai neliela, tāpēc esot ieteicams kombinēt šo skaitļu grupas, lai biļetē nav tikai vienas vai otras grupas skaitļi.

Arī šajā, līdzīgi kā citos gadījumos,  būtu nepieciešamas ekstrasensa prasmes. Teiksim, vienā no izlozēm visi laimējošie pamatskaitļi bija 1-15 un 20-30 robežāseurojackpot, citā 24-50eurojackpot2

Loteriju sindikāts

Izplatīts, taču Latvijā nepieejams veids, kā iegūt Eurojackpot laimestus ir loteriju sindikāts. Tās princips ir pavisam vienkāršs – vairāku spēlētāju grupa apvienojas, tādējādi palielinot iespējas iegūt laimestu, kurš attiecīgi tiktu sadalīts starp sindikātā iesaistītajiem.

Emīls Rubenis