EuroJackpot ir transnacionāla Eiropas loterija, kura savu debiju piedzīvojusi 2012.gadā un kopš 2015.gadā tajā dalību ņem 18 Eiropas valstis. Spēles mērķis ir atminēt piecus (no piecdesmit) + divus (no desmit) skaitļus, taču laimestus iespējams arī iegūt, sakrājot mazākas kombinācijas. Loterijas nodrošinātājs Latvijā ir Latvijas Loto.

Minimālais loterijas džekpots ir 10 miljoni eiro, taču tas var uzkāpt līdz pat 90 miljoniem. Spēle izloze katru piektdienu 21:00 pēc vietējā laika notiek Somijas galvaspilsētā Helsinkos. Latvijā izloze tiek pārraidīta sestdien 21:10 kanālā LTV, taču rezultātus ātrāk iespējams uzzināt internetā.

Izlozes sākums Pārdošanas pārtraukums on–line tirdzniecības vietās iLOTO pārdošanas pārtraukums
Izlozes pārraide TV
Piektdien laika posmā starp plkst. 21:00 un 22:00 Piektdien 19:45 – 20:10 Piektdien 19:35 – 20:10
Sestdien LTV1 21:10

Pirmo reizi runas par EuroJackpot parādÄ«jās 2006.gadā, un tā tika piedāvāta kā alternatÄ«va citai populārai loterijai – EuroMillions. Ņemot vērā EuroMillions panākumus, vairākas Eiropas valstis apvienojās un 2012.gada martā deva startu jaunajai loterijai. Latvija EuroJackpot pievienojās 2015.gadā. VienÄ«gā valsts, kuru piedalās gan EuroJackpot, gan EuroMillions, ir Spānija.

EuroJackpot dalībvalstīs spēles biļetes piedāvā dažādas licenzētas/nelicenzētas vietas, taču Latvijā tās iespējams iegādāties Latvijas Loto mājaslapā internetā un dažādās iepirkšanās vietās, kurās pieejami oficiālie Latloto termināļi. Viena varianta cena ir 2 eiro, un arī šai spēlei iespējams pievienot Džokers/Džokers 7 spēli.

Licenci spēlei azartspēles uzraugošā organizācija IAUI uz neierobežotu laiku izsniegusi 2012.gada augustā un tās turētāja ir Latvijas Loto.

Sešu gadu laikā spēlētājiem laimestos vairāk nekā seši miljardi eiro, taču jāņem vērā, ka tas tikai nozīmē to, ka kopējais apgrozījums ir vairākas reizes lielāks. Kopumā izlozē izmaksāts 71 džekpots, no kuriem pirmais, vien divus mēnešus pēc loterijas iznākšanas, bija 19 miljonu eiro lielumā.

Lielākais džekpots spēles vēsturē ir 90 miljoni eiro, kurš izmaksāti trīs reizes (Vācija, Somija, Čehija), savukārt 2017.gadā 90 miljoni tika sadalīti starp pieciem spēlētājiem (Vācija), kas ir unikāls gadījums. Visvairāk džekpotu pārliecinoši laimēti Somijā (12x) un Vācijā (21X), tuvākā ir Dānija ar trim reizēm. Kopumā kādu laimestu visās valstīs, piemēram, 2018.gadā saņēmušas 53 miljoni biletes, taču kopējas skaits visā vēsturē sasniedz pat 213 miljonus.

Eurojackpot sadarbības partneri

Valsts Partners Valsts Partners
Dānija Danske Lotteri Spil A/S. Spānija Organización Nacional de Ciegos Españoles
Igaunija AS Eesti Loto; Zviedrija Svenska Spel AB;
Somija Veikkaus Oy Norvēģija Norsk Tipping AS
Itālija Sisal S.p.A. Lietuva UAB Olifeja
Nīderlande De Lotto Horvātija Hrvatska Lutrija d.o.o.
Slovākija TIPOS National Lottery Company a.s. Islande Íslensk getspá
Slovēnija Loterija Slovenije d.d.; Latvija VAS Latvijas Loto
Ungārija Szerencsejáték Zrt. Čehija
SAZKA sázková kancelář, a.s.
Polija
Totalizator Sportowy z o.o.
Vācija 15 partneri

Latvijā un arī pārējās divās Baltijas valstīs džekpots nav laimēts, taču lielākais laimests Latvijā ir 596 tūkstoši, Igaunijā 2015.gadā kāds spēlētājs laimējis 1.1 miljonu eiro

Ivars Lielmanis