Lietuvas azartspēļu uzraugs piešķir 10 000€ sodu loteriju operatoram


Lietuvas loteriju operators “New Miracle” saņēmis 10 000€ naudas sodu par naudas atmazgāšanas un teroristu finanēšanas noteikumu pārkāpumiem, vēsta valsts azartspēļu uzraugs.

Azartspēļu uzraudzības organizācija izmeklēšanas gaitā laika posmā no 2019. gada līdz 2020. gadam fiksējusi dažādu pārkāpumu sēriju.

Tajā noskaidrots, ka “New Miracle” nav spējusi pienācīgi verificēt spēlētāju identitātes vai pārbaudīt spēlētāju nepieciešamību pēc pastirpinātām identifikācijas pārbaudēm.

Operators arī nav ievērojis likumā noteiktos iekšējos noteikumus un kontroles procedūras, lai novērstu naudas atmazgāšanu vai teroristisku organizāciju finansēšanu. Papildus piešķirtajam 10 tūkstošu eiro sodam, “New Miracle” ir dots laiks līdz 7. jūnijam, lai labotu pārkāpumus.

Zīmīgi, ka šis ir jau trešais Lietuvas azartspēļu uzrauga piešķirtais naudas sods kādam azartspēļu operatoram kopš 2020. gada. Martā “Cbet” saņēma 15 tūksošu sodu par nepamatotu limitu uzlikšanu spēlētājam, savukārt 2020. gada novembrī tā paša uzņēmuma darbinieks saņēmis 1500 eiro sodu par reklāmas pārkāpumiem.

Azartspēļu regulators sācis arī stingrāk attiekties pret nelicencētajiem operatoriem, brīdinot, ka tā var bloķēt pieeju lapai, ja pakalpojumi joprojām tiks sniegti bez licences iegūšanas.