Eurosport saņem iespaidīgu sodu par azartspēļu reklāmas pārkāpumiem Somijā


Pazīstamais sporta kanālu tīkls “Eurosport” piešķirts 800 tūkstošu eiro sods un trīs mēnešu azartspēļu reklāmas liegums Somijā, jo tas vairākus gadus pārkāpis tām noteiktos ierobežojumus.

Kā atklājusi Somijas Valsts policijas pārvalde, Eurosport 1 pārraidījis azartspēļu operatoru reklāmas savu reklāmas pārtraukumu laikā.

Reklāmas tikušas rādītas somu valodā ar vietējas bankas autentifikācijas iespējām vairākus gadus. Tādējādi ir pārkāpts valsts liegums reklamēt ārvalstu operatorus Somijas spēlētājiem, kur azartspēles ir valsts monopola stāvoklī. Papildus naudas sodam piešķirts arī trīs mēnešu reklāmas liegums.

“Uzraudzības process saskaņā ar mūsu likumdošanu dod uzņēmumiem iespēju mainīt savas darbībs un uzklausīt viņu viedokli. Kā autoritāte mēs ņemam vērā otras puses viedokli, bet, ja nepieciešams, mēs aizliedzam darbību, ko uzskatām par nelikumīgu, ” skaidro policijas pārvaldes vecākā padomniece Anna Emīlija Sirena.

“Azartspēļu mārketings ir stingri regulēts Loteriju likumā, lai pasargātu spēlētājus no azartspēļu radītā kaitējuma. Pārrobežu azartspēļu mārketings ir likuma pārkāpums, kas kavē somu azartspēļu sistēmas uzstādītos mērķus.”

Kā jau norādīts, Somijā azartspēļu ir tirgus ir valsts kontrolē, kā vienīgajam operatoram esot “Veikkaus”, kas ir valsts kontrolē.  Somijas valdība ir pieprasījusi pārskatīt likumu, iekļaujot vēl vairāk kontrolējošu mehānisku.

Būtiskākie no tiem ir spēļu automātu reklāmas pilnīgs liegums un pieprasījums spēlētājiem verificēt savu identitāti, izmantojot jebkādus azartspēļu produktus.