Menu

Azartspēles un disciplīna

Nav noslēpums, ka azartspēles biežāk sagādā zaudējumus nekā uzvaras. Tas ir fakts, un to mainīt ir grūti. Jā, tā ir izklaide un lielai daļai zaudējumi neko nenozīmē. Tomēr, ja vēlies vairāk uzvarēt, jāvelta pamatīga uzmanība dažādiem faktoriem. 

Viens no tiem ir disciplīna. Katram nopietnam spēlētājam ir sava unikāla pieeja un attieksme pret spēli, tomēr tās pamatā jābūt neapstrīdamai loģikai un pamatīgai disciplīnai. Ja tās nav, zaudējumi vienmēr ir tepat aiz stūra.

Ņemot vērā, ka paradumi ir daudz un dažādi, pamatnoteikumi un to pielāgošana ir paša spēlētāja atbildība. Lai vai kā, ir pāris nerakstīti likumi, kas palīdzēs disciplīnas veidošanā.

Neceri uz uzvarām

Pretrunīgs ieteikums, nav šaubu, jo mēs tač visi spēlējam azartspēles ar naivām cerībām izcelt lielo kāpostu.

Zinošākie saprot, ka ilgtermiņa pelņu gūst tikai retais un pārējie 99,9% vairāk vai mazāk zaudē. Kas ir loģiski, jo ja panākumi būtu lielākajai daļai spēlētāju, azartspēļu biznesi vienkārši nebūtu rentabli.

Tātad – neuzstādi sev nesasniedzamus mērķus un cerības, tas tikai ievedīs tevi dziļā purvā. Seko savai stratēģijai, esi pacietīgs un varbūt veiksme negaidīti pieklauvēs pie tavām durvīm.

Līdzekļu pārvaldībai jābūt prioritātei

Ja vēl neesi izveidojis savu līdzekļu pārvaldības plānu – pēdējais laiks to darīt. Jā, plānošana ir piņķerīga padarīšana, bet ilgtermiņā noteikti sev pateiksi paldies. Turklāt tas noteikti palīdzēs sevis disciplinēšanā.

Galvenais noteikums līdzekļu pārvaldībā – nespēlē ar summām, kādas tu negribi/nevari zaudēt. Ja tev ir bezgalīgi līdzekļi, protams, spēlē uz pilnu klapi, bet ja lasi šo, tā noteikti nav.

Nodali atsevišķu mēneša/nedēļas/dienas budžetu un tā ietvaros azartspēlēs arī darbojies. Ja zaudē mēneša summu nedēļas laikā, pārdomā likmju stratēģiju. Līdzekļu pārvaldība ir ciets un stabils disciplīnas pamats.

Beidz izšķērdēt savas uzvaras

Pieņemsim, ka vienas sesijas laikā no 100 eiro veiksmīgi esi ticis līdz 1000. NEKĀDĀ GADĪJUMĀ nesāc veikt absurda lieluma likmes. Zibens nesper vienā vietā divreiz, tāpat arī veiksme.

Jā, lielas uzvaras ir reibinošas un var sajaukt galvu, taču, lūdzu, turies pie iepriekš noteiktajām stratēģijām, citādi ātri iegūtās uzvaras tikpat ātri arī pazudīs. Domā stratēģiski, atliec nākamajām sesijām utml. Tāpat lielu uzvaru gadījumā gudrāk ir tās uzreiz izņemt ārā, lai lieki nejauc galvu.

Šajā gadījumā būtisku palīdzību var sniegt kazino pieejamie limitēšanas rīki.

Aizmirsti par emocijām azartspēlēs

Šis lielā mērā saskaras ar iepriekšējā punktā minēto. Emocijas spēles laikā ir tavs lielākais ienaidnieks un ir ļoti svarīgi tās kontrolēt.

Azartspēles ir statistiska un matemātiska padarīšana un nevajadzīgas emocijas tevi tikai aizvedīs neceļos. Ja uzvari, nekļūsti pārāk aizrautīgs, ja zaudē, nedusmojies. It kā vienkārši, bet cilvēka daba ir diez gan neprognozējama.

Tāpēc ja jūti, ka kļūsti pārāk emocionāls spēlēšanas laikā, ievelc elpu un paņem īsāku vai garāku pauzi.

Pārzini noteikumus

Pēdējais, taču ne mazsvarīgākais punkts. Lai azarspēles sniegtu iespējami labāko pieredzi, ir vērts zināt, kas lācītim vēderā.

Jo vairāk laika veltīs noteikumu un tirgus izpratnei, jo lielāka iespējamība, ka labi pavadīsi laiku un izvairīsies no lieliem zaudējumiem.

Teiksim, spēļu automāti prasa pārzināt izmaksas līnijas, īpašos simbolus/spēles, izmaksu procentu un tā tālāk. Lai gan var likties, ka visiem noteikumi ir daudz maz vienādi, dažādas nianses var būt izšķirošas.

Šie ieteikumi tev automātiski par uzvarētāju nepadarīs, taču cerams, ka saproti, ka disciplīna ir ļoti svarīga, lai veiksme atnāktu arī pie tevis.

Galvenais – spēlē atbildīgi!